03.04.2005 :: 04:16
[*] Rest In Peace Daddy [*] Niestety mimo najszczerszych chęci nie mam siły dziś nadrobic wszelkich zaległości w pisaniu o Mojej Szkrabusi. Dzisiejszy, a dokładniej kilka ostatnich dni, a w szczególności sobota pamiętna godzina 21.37 rozbiły mnie kompletnie :( Pospolite (wz)ruszenie Wiary... Papieżu Nasz któryś jest w Niebie... [*][*][*] Pośród niesnasek Pan Bóg uderza W ogromny dzwon, Dla słowiańskiego oto papieża Otworzył tron. Ten przed mieczami tak nie uciecze Jako ten Włoch, On śmiało, jak Bóg, pójdzie na miecze; Świat mu- to proch! Twarz jego słowem rozpromieniona , Lampa dla sług, Za nim rosnące pójdą plemiona W światło, gdzie Bóg. Na jego pacierz i rozkazanie Niech tylko lud- Jeśli rozkaże , to słońce stanie, Bo moc-to cud! W sercach się zacznie światłości Bożej Strumienny ruch, Co myśl pomyśli przezeń, to stworzy, Bo moc-to duch. A trzeba mocy, byśmy ten pański Dźwignęli świat: Więc oto idzie papież słowiański Ludowy brat; On rozda miłość, jak dziś mocarze Rozdają broń, Sakramentalną moc on pokaże, Świat wziąwszy w dłoń. (Juliusz Słowacki „Pośród niesnasek")